קורס בילוש, חקירות מודיעין עסקי

למעוניינים במקצוע מרתק,שובר שגרה – מודיעין עסקי.

מטרות הקורס

תחום החקירות והמודיעין העסקי או בכינויו מודיעין תחרותי, הינו שם תיאור כולל לתהליכים רבים ושונים הכוללים תהליכי איסוף וניתוח מידע על השוק ו/או זירה בתפועל תאגיד מסוים ו/או תעשייה, תוך שימת דגש על איסוף מידע רלוונטי על מוצרים ותהליכי עבודה של שחקנים ומתחרים כאחד, כמו גם איתור דפוסי התנהלות של כלל הגורמים הקשורים לעשייה המתוחקרת.

התכנים הנלמדים בקורס:

הליכי התחקור והאיסוף השונים, וניתוחם מתבצעים על בסיס יומיומי ומשמשים כבסיס לקבלת החלטות עסקיות. בעולם בו התחרות הופכת להיות כה קשה, תחום החקירות והמודיעין העסקי, הפך להיות כלי עבודה מרכזי בקבלת החלטות כמעט בכל חברה בשנים האחרונות.

עד לפני שנים אחדות חקירות פנים ארגוניות שנועדו בעיקר מניעת גנבות הדלפות פחת ואובדנים הייתה עיקר עיסוקם של החוקרים.  תחומים אלה דרשו התמחויות בתחומים שהוגדרו לעיל

בעוד שבשנים האחרונות ולאור התפשטות המודל של פורטר, נדרשים אנשי המודיעין לגלות התמחות אדירה בתחומי הסקטור התעשייתי אותו הם נדרשים לנתח ולהבין. גופים תעשייתיים רבים החלו באיסוף מודיעין עסקי ייחודי ממוקד מטרות בתום התעשייה שלהם בעצמם, דבר שהביא לתנופה אדירה בתחום האיסוף, אבל בעיקר בקבלת החלטות שכלתניות ונבונות המאפשרות שרידות מיצוב פיתוח התפשטות רווחיות.

ועל כן בקורס המועבר במרכז הרב תחומי אנו מקנים ידע תובנות ויכולות לאיסוף מידע תוך שימת דגש על מבט חוץ ארגוני על הסביבה והמרחב בו פועלת התעשייה, ולא רק במבט פנים ארגוני.

ועל כן בוגרי הקורס במרכז שיתפקדו כאנשי האיסוף יאפשרו למקבלי ההחלטות:

הקורס המועבר במרכז הרב תחומי לביטחון אבטחה וחקירות הינו המקיף ביותר, הקורס מועבר ע”י מומחים בעלי רקע וניסיון רב שנים בתחומי החקירות והמודיעין העסקי. הקורס מקנה לבוגריו את היכולות הנדרשות לביצוע איסוף בתחום החקירות והמודיעין העסקי.

מתמחי תחום זה, נחשבים למובחרים בסקטור החקירות והמודיעין ונדרשים למיצוי יכולתם על בסיס יומיומי, ע”י משרדי חקירות ו/או ע”י התעשיות עצמן המקימות מחלקות מודיעין עסקי.

משך והיקף

  • 350  שעות לימוד כולל עבודת גמר מונחת בת 50 ש”ל.

תעודת הסמכה

תעודת הסמכה מטעם המרכז הרב תחומי לביטחון אבטחה וחקירות תוענק לעומדים בדרישות הקורס כולל הגשת פרויקט בן 50 שעות.

תנאי קבלה:

מעוניינים בפרטים והרשמה?

קורס חקירות ומודיעין